Uzmanından bilgi edinin

Saç Ekimi, hastane ortamında, saç ekimi doktorları ve hemşirelerden oluşan bir ekip tarafından, yaklaşık 4-8 saat süren operasyonlarla, ense bölgesi olarak belirlenen kişinin donör alanından alınan saç köklerinin önceden belirlenen kelleşmiş alana nakledilmesi ile yapılır.  Saç ekimi operasyonu aşamalarını anlatarak saç ekimi nasıl yapılır? sorusunu ayrıntılı olarak cevaplayacağız.

Saç ekiminin nasıl olacağı konusunda ayrıntılı bilgileri makalemizde bulacaksınız. Saç ekimi 7 temel aşamadan meydana gelir.

  1. Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık
  2. Operasyon Öncesi Anestezi
  3. Greftlerin Toplanması
  4. Toplanan Greftlerin Ekime Hazırlanması
  5. Kanalların Açılması
  6. Saç Köklerinin Yerleştirilmesi

Saç ekimi operasyonu öncesinde, saç ekimi operasyonuna hazırlık aşamasında, saç ekiminin daha kolay ve başarılı geçmesini sağlamak için hastaya düşen bazı sorumluluklar vardır.  saç nakli öncesi’nde dikkat edilmesi gerekenler

  • Operasyon gününe karar verirken, sonrasından en az 3 gün dinlenebileceğiniz bir gün seçilmelidir.
  • Operasyon günü hafif yemekler yenmeli, operasyona hafif  bir kahvaltı yapılarak gelinmelidir.
  • Operasyon sonrası, ekilen saç köklerinize zarar vermemeniz için operasyon günü, kolay giyilip çıkarılan rahat kıyafetlerle saç ekim merkezine gidilmesi gerekmektedir. Kafadan rahat geçirilecek yakası açık ya da düğmeli kıyafetler tercih etmelisiniz.
  • Saç ekimi merkezine size verilen saatte gitmeye ve geç kalmamaya özen göstermelisiniz. Saç ekim merkezine gittiğinizde sizi hasta danışmanınız karşılayacaktır.
Image title